CategoriesAtrakcje w okolicy

Zastanawiając się nad wyjazdem wakacyjnym lub weekendowym swoją uwagę warto zwrócić w stronę Dziwnowa – małego miasteczka nadmorskiego. Z jednej strony otoczony on jest Bałtykiem, a z drugiej Jeziorem Zatoki Wrzosowskiej. Ten niecodzienny krajobraz to nie jedyna rzecz, która może cię zaskoczyć! Dlaczego warto udać się właśnie do Dziwnowa? 

Czysta okolica 

Miasteczko to, w porównaniu do innych nadmorskich kurortów, może pochwalić się długimi, czystymi plażami. W okolicy nie występują żadne zakłady przemysłowe i dzięki temu tamtejsze kąpieliska uznawane są za jedne z najczystszych w regionie. Zostało to docenione w 2013 roku, kiedy Dziwnów otrzymał certyfikat “Błękitna Flaga” – znak przyznawany za jakość wody, czystość oraz bezpieczeństwo na terenie plaży.

Szukasz miejsca na odpoczynek? 

Miasteczko słynie nie tylko z porządku, ale również z cichej okolicy. Jeśli marzysz o chwili spokoju i ucieczce od zgiełku miasta, nie mogłeś lepiej trafić. Dodatkowym plusem są liczne trasy oraz ścieżki rowerowe, ciągnące się po całym wybrzeżu. Nie można zapomnieć także o korzyściach zdrowotnych związanych z przebywaniem nad polskim morzem – “złapiesz” tutaj bardzo dużo jodu!

Rozrywka na każdym kroku 

Dziwnów, podobnie jak Szklarska Poręba, rozwinięty jest także pod kątem atrakcji turystycznych. Dzięki akwenom otaczającym miejscowość, możesz spróbować swoich sił w sportach wodnych. Surfing i kitesurfing są tutaj na porządku dziennym! Jeśli podróżujesz z dziećmi, czeka na Was Park Linowy Tarzania, a jeśli marzą Ci się wyprawy statkiem – na wybrzeżu znajdziesz zacumowane łodzie, “chętne” zabrać Cię w morską podróż.

 Zapraszamy na sporty wodne! 

Dziwnów słynie z dwóch akwen otaczających miejscowość. Po jednej stronie znajduje się Morze Bałtyckie, a po drugiej – Zalew Kamieński. Takie ukształtowanie terenu sprawia, że miasteczko stało się prawdziwym rajem dla wszystkich fanów sportów wodnych. Jakich aktywności możesz się tam spodziewać? 

Surfing 

Swoją przygodę z atrakcjami wodnymi zacząć można od surfingu. Jest to sport, do którego potrzeba tylko dwóch elementów: deski i fal. W tym przypadku kluczem do poprawnej jazdy jest odpowiednia koordynacja ruchowa. Jeśli chodzi o sprzęt, nie przejmuj się – wszystkie akcesoria otrzymasz na miejscu!

Kitesurfing 

Na wodach Zalewu Kamieńskiego spotkać możesz także osoby uprawiające kitesurfing. Polega on na poruszaniu się po falach, przy pomocy specjalnego latawca oraz deski. Największym wyzwaniem w tym przypadku jest odpowiednia kontrola nad sprzętem.

Windsurfing 

Ostatnia z odmian surfingu, windsurfing, to rodzaj żeglarstwa wodnego. Dzięki specjalnej desce z żaglem możliwe jest unoszenie się na falach. Brzmi skomplikowanie? Nie przejmuj się! Na brzegu zalewu czekają na Ciebie doświadczeni instruktorzy.

Wakeboarding 

Pozostając w temacie atrakcji wodnych, nie sposób zapomnieć o takim sporcie, jak wakeboarding! Powstał on z połączenia nart wodnych, snowboardingu oraz surfingu. Opiera się na płynięciu po wodzie, trzymając się specjalnej liny ciągniętej przez łódź.

Kajakarstwo

Zainteresowany mniej ekstremalną aktywnością? W tym wypadku idealną opcją będzie wynajęcie kajaka, którym popłynąć można po jeziorze Martwa Dziwna, Zalewie Kamieńskim oraz samej rzece Dziwnej. Oprócz tego, możliwe jest również skorzystanie z motorówek, nart wodnych, rowerków wodnych, a także popularnego “banana”. Istnieje wiele opcji na dobrą zabawę i jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłego szaleństwa na wodzie! 

O firmie

na skóry

Wynajem apartamentów

+48 789 41 55 77

Sprzedaż apartamentów

+48 789 41 55 77

© 2023 – Dream View Apartments. Wszelkie prawa zastrzeżone.