CategoriesAtrakcje w okolicy Urlop w górach

Szklarska Poręba, urokliwe miasteczko na Dolnym Śląsku, posiada doskonałą lokalizację. Mieszcząc się pomiędzy Karkonoszami, Górami Izerskimi oraz Pogórzem Karkonoskim oferuje odwiedzającym górskie widoki przepasane licznymi lasami. Ten malowniczy krajobraz warto zobaczyć z punktów widokowych, rozproszonych po całym terenie.

Zakręt Śmierci
Pierwszym z tarasów widokowych jest Zakręt Śmierci, z którego rozpościera się doskonały widok na Karkonosze oraz Śnieżne Kotły. Dostać się na niego można zarówno pieszo, jak i przy pomocy samochodu. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, przy Zakręcie znajduje się bezpłatny parking, mogący pomieścić kilkadziesiąt aut.

Złoty widok
Kolejnym punktem widokowym, o którym warto pamiętać podczas swojej wyprawy, jest Złoty Widok. Jak sama nazwa wskazuje, z tego miejsca zobaczyć można panoramę Karkonoszy, a dokładnie ich Główny Grzbiet – jedną z najbardziej widowiskowych części. Na Złoty Widok prowadzą trzy szlaki turystyczne, a najkrótszy wynosi już około 10 minut. Warto jednak spróbować swoich sił i skorzystać z dłuższej trasy – gwarantujemy piękne widoki już podczas samej drogi na miejsce.

Zabytkowy dworzec
Okazuje się, że nie trzeba wyjeżdżać z miasta, żeby zobaczyć okolicę „z lotu ptaka”. Wystarczy wybrać się na Dworzec PKP Szklarska Poręba Góra, gdzie w 2021 roku, dzięki modernizacji budynku, powstał taras widokowy. Siedząc na ławeczce, znajdującej się przed budynkiem, można delektować się panoramą Karkonoszy oraz całego miasteczka.

O firmie

na skóry

Wynajem apartamentów

+48 789 41 55 77

Sprzedaż apartamentów

+48 789 41 55 77

© 2023 – Dream View Apartments. Wszelkie prawa zastrzeżone.