CategoriesUrlop w górach

Każdy odwiedzający, nawet ten najbardziej spragniony górskich wypraw, znajdzie moment na odpoczynek i zjedzenie czegoś pożywnego. Z tego powodu przedstawiamy najbardziej polecane restauracje w Szklarskiej Porębie, oferujące potrawy regionalne najwyższej jakości.

1. Karczma Karkonoska
Lokal, który od samego progu wita odwiedzających niesamowitą, karkonoską atmosferą. Znajduje się w centrum miasta, przy głównym szlaku turystycznym na Szrenicę i już od lat serwuje tradycyjne dania. W menu nie zabrakło takich pozycji, jak kwaśnica z ziobrem, Placek Karczmarza oraz Micha wędrowca.

2. Restauracja u Hochoła
W tej restauracji królują lokalne specjały, ale warto docenić także jej wnętrze, wzorowane na tradycyjny browar. Turyści mogą tutaj liczyć na pyzy drożdżowe, poliki wołowe, a także roladki i pierogi z różnym nadzieniem. To wszystko, opakowane w biesiadną atmosferę, powoduje, że miejsce jest ważnym punktem na mapie kulinarnej Szklarskiej Poręby.

3. Bistro na widoku
Turyści, odwiedzający to miejsce, nie mogą się zdecydować, co bardziej zachwyca: pyszne, polskie dania czy widok rozpościerający się z restauracji. W swojej karcie bistro oferuje piecuchy – duże pierogi z ciasta drożdżowego, wypełnione farszem. Polecamy spróbować!

4. Młyn Łukasza
Restauracja swoją nazwę wzięła od zabytkowego młyna, położonego w centrum Szklanej Poręby. Serwowane są w niej takie dania, jak placuszki z ziemniaków, czyli jednego z najważniejszych składników potraw w kuchni karkonoskiej. Dla najmłodszych przygotowano Parowańce z prawdziwych malin, a także pierś z kurczaka. W lokalu możliwy jest również zakup bochenku chleba z wypieku.

Życzymy smacznego!

O firmie

na skóry

Wynajem apartamentów

+48 789 41 55 77

Sprzedaż apartamentów

+48 789 41 55 77

© 2023 – Dream View Apartments. Wszelkie prawa zastrzeżone.