CategoriesAktywny wypoczynek Atrakcje w okolicy Urlop w górach

Wiele miast w regionie Dolnego Śląska zwiedzać można również z poziomu dwóch kółek. Liczne trasy rowerowe, obecność przyrody i piękne widoki przyciągają rowerzystów z całej Polski. Takimi terenami może się również pochwalić Szklarska Poręba, potocznie nazywana „Rowerową Krainą”.

Doskonała lokalizacja

Miasteczko położone jest w dolinie łączącej trzy regiony: Karkonosze, Góry Izerskie oraz Pogórze Karkonoskie. Okolica sprzyja więc rekreacji, co wykorzystano również w przypadku ścieżek rowerowych. W obrębie Szklarskiej Poręby i jej okolic wyznaczono bowiem 19 pętli rowerowych, które można przemierzać w dowolny dla siebie sposób.

Różne poziomy trudności

Z uwagi na bezpieczeństwo turystów, stworzono trasy charakteryzujące się różnymi poziomami trudności. Dostępne są wiec odcinki w całości pokryte asfaltem, idealne na rodzinne wycieczki z najmłodszymi. Dla bardziej zaawansowanych przewidziano trasy przebiegające przez tereny leśne średniego przewyższenia. Zawodowcy z kolei mogą spróbować swoich sił na drogach podwyższonego ryzyka, wypełnionych kamieniami i korzeniami.

Na wszystkich trasach znaleźć można także odpowiednie symbole, informujące o konieczności zachowania szczególnej ostrożności oraz numerze drogi rowerowej.

Przygotowanie to klucz do sukcesu

Górskie warunki, liczne wzniesienia i pogoda to czynniki, które należy brać pod uwagę podczas organizowania wycieczki rowerowej. Zalecany jest również specjalny rower dopasowany do jazdy trudniejszymi trasami. Jeśli nie masz miejsca na dodatkowy bagaż w postaci takiego sprzętu, Szklarska Poręba oferuje wiele wypożyczalni ze sportowym wyposażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O firmie

na skóry

Wynajem apartamentów

+48 789 41 55 77

Sprzedaż apartamentów

+48 789 41 55 77

© 2023 – Dream View Apartments. Wszelkie prawa zastrzeżone.