CategoriesAtrakcje w okolicy Czas wolny nad morzem

Pogoda nad polskim morzem nie zawsze rozpieszcza pełnym słońcem i wysokimi temperaturami. Zdarzają się również takie dni, kiedy wyjście na plaże to ostatnie, co chcemy zrobić. W takiej sytuacji warto zapoznać się z atrakcjami, jakie do zaoferowania ma dane miasteczko. Dzisiaj przedstawimy cztery miejsca w Dziwnowie, nadmorskim kurorcie, które pomogą w walce z nudą. 

Morskie Centrum Nauki 

Centrum to położone jest przy wejściu na plażę przy ulicy Parkowej. W swojej ofercie posiada szereg atrakcji, uniwersalnych dla wszystkich grup wiekowych. Głównym celem muzeum jest przedstawienie historii ośrodku rybackiego oraz wprowadzenie odwiedzających w atmosferę nadmorskiego kurortu. Na turystów czeka opowieść o rybakach z Dziwnowa, a także panel z naukowcami specjalizującymi się badaniem oceanów. Udać się tam możesz w okresie od maja do października.

Motylarnia 

Jeśli chciałbyś przenieść się w niezwykły świat motyli, powinieneś odwiedzić motylarnię w Dziwnowie. Zobaczysz tam różne gatunki owadów z całego świata. Miejsce zachwyca przede wszystkim ogromną różnorodnością kolorystyczną i ciekawymi okazami. Możliwe jest robienie zdjęć – pamiętaj jednak o wyłączeniu lampy błyskowej. Jeśli chodzi o ceny, zaczynają się one już od 18 złotych za osobę dorosłą.

Spacer po mieście 

Czasami najprostszy sposób okazuje się tym najlepszym, prawda? Tak może być i w tym przypadku. Zamiast zastanawiać się, jak spędzić deszczowy dzień w Dziwnowie, wystarczy ubrać się cieplej i wyruszyć w miasto. Przechodząc wzdłuż rzeki Dziwnej natknąć się możesz na czerwony most zwodzony.  Jest to 35-tonowy obiekt łączący Wyspę Wolin z lądem. Otwierany automatycznie co godzinę, stanowi ciekawą atrakcję.

Czas na wędkowanie 

Miasteczko Dziwnów, dzięki swoim akwenom wodnym, stanowi idealne miejsce wypoczynku dla wędkarzy. Najpopularniejszymi miejscami łowów są ujście rzeki Dziwnej oraz wody Zalewu Kamieńskiego. Jeśli już uda Ci się coś złowić, najprawdopodobniej będzie to szczupak, leszcz, węgorz lub sandacz, które pływają w tej okolicy.

O firmie

na skóry

Wynajem apartamentów

+48 789 41 55 77

Sprzedaż apartamentów

+48 789 41 55 77

© 2023 – Dream View Apartments. Wszelkie prawa zastrzeżone.