Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Contact Address
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Atrakcje Okolicy Szklarskiej Poręby

Piesze wędrówki, narty, wspinaczka, rowery

Szklarska Poręba to jedno z najsławniejszych miast turystycznych w Polsce. To nie tylko wyjątkowe miejsce dla miłośników gór i aktywnych form spędzania czasu, ale znajdzie się tu mnóstwo innych atrakcji dla każdego. Miasto położone jest w dolinie, łączącej trzy wyjątkowe rejony: Karkonosze, Góry Izerskie i Pogórze Karkonoskie. Nietypowy jest również klimat, warunki miasta porównywalne są  do alpejskich, dlatego Szklarska Poręba od wielu lat jest bazą dla najlepszych sportowców, którzy przyjeżdżają tu trenować. Bliskość torfowisk w Górach Izerskich i ukształtowanie terenu tworzą w mieście specyficzny mikroklimat.

Śnieżne szaleństwo

SkiArena Szrenica

Każda pora roku w Szklarskiej Porębie, to nowe możliwości i pomysły na spędzanie czasu. Niektóre aktywności, jak górskie wędrówki lub bieganie można uprawiać tu przez cały rok. Zima w górach jest szczególnie atrakcyjna, w mieście znajdują się obszerne tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Świetnie utrzymane i długie nartostrady, o zróżnicowanym poziomie trudności dają możliwość aktywnego wypoczynku narciarzom na każdym poziomie. Część tras znajduje się na wysokości ponad 1000 m n.p.m, dlatego dobre warunki śniegowe utrzymują się tu dłużej niż w innych miejscach.

Jakuszyce

Stolica narciarstwa biegowego

Dzielnica Szklarskiej Poręby – Jakuszyce, to najwyżej położona część miasta i polska stolica narciarstwa biegowego. Na Polanie Jakuszyckiej odbywają się liczne zawody o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Między innymi Bieg Piastów. Śnieg zalega tu zwykle najdłużej. Łączna długość tras narciarskich przygotowanych w sezonie to około 100 km.

Trasy Rowerowe

Single tracki

Kiedy skończy się zima w Szklarskiej Porębie, do miasta przyjeżdżają sportowcy, na drogach można spotkać drużyny kolarskie. Okolica jest atrakcyjna nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale jest tu również kilkadziesiąt oznakowanych tras rowerowych dla amatorów i osób, które jeżdżą rekreacyjnie. W Górach Izerskich jest dużo tras dla osób, które nie lubią stromych podjazdów i zjazdów, za to w Karkonoszach, znajdzie się coś więcej dla poszukiwaczy zastrzyków adrenaliny.

Szlaki Turystyczne

Karkonosze i Góry Izerskie

Szklarska Poręba to jedna z najlepszych baz do wyjścia w Karkonosze i Góry Izerskie. Dodatkowo jest dobrze skomunikowana koleją i połączeniami autobusowymi z Kotliną Jeleniogórską oraz Czechami, co daje nam wiele możliwości zaplanowania wycieczek. Dla osób, którym zdrowie i kondycja pozwalają na dłuższe i bardziej wymagające wyprawy, sieć szlaków umożliwia nawet kilkudniowe wędrówki, a dla zwolenników łagodnych spacerów z widokiem na góry lub wędrujących z dziećmi, poprowadzone są szlaki i ścieżki edukacyjne oraz gry terenowe, np. Szlak Ducha Gór lub szlak śladami dawnych mieszkańców Karkonoszy – Walonów.

Galeria foto