Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Contact Address
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Atrakcje Okolicy Dziwnowa

Piesze wędrówki, morze, rowery

Dziwnówek to niewielka miejscowość pomiędzy dwoma dużymi akwenami – Morzem Bałtyckim i Zalewem Kamieńskim. Miasteczko otoczone jest lasami sosnowymi, z szeroką, piaszczystą plażą. Łagodny morski klimat i położenie, przy czystym wybrzeżu z dala od przemysłu, sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek, rodzinne wakacje lub weekendowy wyjazd poza miasto, w celu pooddychania świeżym powietrzem.

Specyficzny mikroklimat Dziwnowa wykazuje lecznicze właściwości dla osób z różnego rodzaju schorzeniami, między innymi zaburzeniami układu krążenia, oddechowego, czy z chorobami metabolicznymi. Świeże powietrze, zapach lasu i porośnięte sosną czarną i wierzbami wydmy sprawiają, że Dziwnów to doskonałe miejsce dla osób, które pragną odpocząć blisko natury, z dala od zgiełku i tłumów, typowych dla nadmorskich miejscowości w sezonie. Czystość i najwyższy standard kąpielisk został w 2013 roku wyróżniony certyfikatem „Błękitna Flaga”. Miejscowość położona jest daleko od zakładów przemysłowych, dzięki czemu woda morska w okolicy jest uznawana za najczystszą na pomorzu.

Bałtyk

Surfing, Kitesurf

Akweny, które otaczają miejscowość, to wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Zalew Kamieński stwarza dogodne warunki do uprawiania Windsurfingu, Kitesurfingu i innych sportów wodnych, na każdym poziomie zaawansowania. Można również rekreacyjnie popływać kajakiem lub rowerem wodnym.

Trasy Rowerowe

Eurovelo

Do Dziwnowa warto wybrać się z rowerem, ponieważ w okolicy znajdziemy wiele kilometrów wyznaczonych tras rowerowych. To prawdziwy raj dla rowerzystów. Jeśli nie mamy możliwości zabrać ze sobą swojego roweru, w miasteczku znajdują się wypożyczalnie. Ścieżki rowerowe prowadzą przez pachnące sosnowe lasy i wzdłuż morza. Rowerem możemy bezpiecznie dojechać do pobliskich miejscowości, między innymi Dziwnowa, czy Trzęsacza. Miejscowość znajduje się również na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego, który jest częścią EuroVelo10. Szlak jest międzynarodowym projektem, o łącznej długości ponad 7,9 tys km i łączy między innymi Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki i Kopenhagę.

Piesze Wędrówki, turystyka

Co zobaczyć w okolicy

Dla aktywnych ciekawą propozycją są szlaki piesze niedaleko Dziwnówka. Wycieczki po okolicznych lasach są świetną formą aktywnego spędzania czasu. Pobliskie ścieżki są także kuszącą propozycją dla biegaczy i fanów Nordic Walking.

Jeśli chcielibyśmy zobaczyć coś niezwykłego, to warto wybrać się na wycieczkę w poszukiwaniu Kamienia Królewskiego. Jest to granitowy głaz narzutowy, o wysokości 4 metrów i obwodzie około 20 metrów. Kamień znajduje się w Zalewie Kamieńskim, niedaleko Wyspy Chrząszczewskiej. Jest to eratyk, który został „przywieziony” do Polski przez lądolód, aż ze Szwecji. Wokół kamienia krąży wiele legend, dawniej był jeszcze większych rozmiarów, jednak dawniej pozyskiwano z niego materiał budowlany.

Dziwnów

Atrakcje miasteczka

W  Dziwnowie znajduje się niezwykły obiekt. Jest to 35-tonowy most zwodzony na rzece Dziwnej, który łączy Wyspę Wolin z lądem. Jest to rzadki obiekt, sterowany i otwierany elektrycznie. W sezonie możemy zobaczyć otwieranie mostu co godzinę, cała akcja trwa kilka minut i jest to niesamowite widowisko. Stalowa konstrukcja unosi się w górę na zasadzie przeciwwagi. Powstał w latach 50-tych XX wieku, jednak od tamtej pory jego konstrukcja została zmodyfikowana. Dodatkową atrakcją jest rejs statkiem pirackim, który przepływa pod otwartym mostem.

Dziwnów to wyjątkowe miejsce dla wędkarzy, okolica oferuje możliwość wędkowania w wodach rzeki Dziwny i Zalewu Kamieńskiego. W słodkich wodach zalewu można spotkać okonie, płocie, leszcze, szczupaki, karpie i węgorze.